Budowa Okrętów

Pomimo posiadania jednej floty na starcie, istnieje konieczność powiększenia ilości okrętów. Do tego celu służy stocznia.
Upewnij się, że na planecie, na której chcesz budować statki, posiadasz na odpowiednim poziomie stocznię. Bez niej nie będziesz mógł wybudować żadnego okrętu.

Proces budowy okrętu jest skomplikowany, jednakże konstruktorzy uprościli to do kilku kroków:
1. Złożenie zamówienia na okręt
2. Dostarczenie potrzebnych surowców do magazynów (a potem do stoczni)
3. Budowa Okrętów
4. Odebranie okrętów ze stoczni poprzez przydzielenie im dowódcy.

Składanie Zamówienia

Nawet najlepsi fachowcy nic nie zbudują, kiedy nie otrzymają zamówienia na konkretny model. Naczelny dyrektor stoczni postanowił uprościć proces zamówienia przygotowując dopowiedni formularz, na którym wybiera się dany okręt w konkretnej liczbie.

Z listy wybieramy ilość dla nas odpowiadającą i klikamy .

Po przeładowaniu strony, na samym dole możemy ujrzeć zlecone przez nas okręty i ewentualny postęp w ich budowie.

Przerywanie Zamówienia

Jeżeli fachowcy z jakiś względów nie ruszyli z budową, masz możliwość przerwania zamówienia bez żadnych konsekwencji za pomocą przycisku znajdującym się obok konkretnego statku.
Gdy przykładowo pomyliłeś się co do rodzaju produkowanego okrętu i budowa jeszcze nie ruszyła, użyj by zaniechać produkcji wszystkich statków, których stopka nie została zbudowana :)

Jeśli jednak zdąży się taka okoliczność, iż na grande potrzebne jest miejsce w stoczni to skorzystaj z przycisku pamiętając jednak o tym, że wszystkie pobrane surowce przepadają! Podobnie jest z pojedynczymi okretami - przerwanie oznacza stratę surowca.

Odbiór Okrętów

Kiedy licznik produkcji wybije '0', przyszedł czas na odbiór nowo wyprodukowanych okrętów. W tym celu potrzebny będzie odpowiedni dowódca, który pokieruje jednostką.

Należy udać się do widoku flot poprzez link floty znajdujący się na górze ekranu. Dzięki niemu pokażą się wszystkie zadokowane i niezadokowane floty. Zapewne nasza flota ze stoczni będzie się nazywać "nowe NAZWA_PLANETY LP". W moim przypadku jest to "nowe Katjusza [C] 1".
Teraz wystarczy wejść w szczegóły tejże floty i zrobić "transfer statków" do docelowego dowódcy. Od tego momentu Twoja nowa flota może latać gdzie tylko zechcesz!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.