Faq

Witam

Chciałbym Was bardzo zaprosić do przeczytania tej pomocy napisanej metodą Pytania i odpowiedzi. Mam nadzieję że znajdziecie potrzebne odpowiedzi właśnie tutaj.

Poniżej znajduje się spis treści w celu łatwiejszego przeklikania do wybranego fragmentu :)

Spis Treści

Wprowadzenie:

FAQ - Najczęściej zadawane Pytania (Frequently Asked Questions) jest miejscem gdzie użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi na najbardziej powtarzające się pytania. Jest też swego rodzaju "Księgą Wiedzy" gdyż wiele informacji jest podanych tutaj.

Wszelkie uwagi prosiłbym kierować do Autora tematu na PM lub do osobnego wątku

Zauważyłeś literówkę? Punkt wyżej :)

Jeżeli pytanie nie padło lub udzielona odpowiedź nie jest jasna próbujemy zadać pytanie na Shoutboxie gry. Kiedy gracze nie potrafią udzielić odpowiedzi zamieszczamy problem w dziale FAQ w temacie (topicu) podajemy rodzaj problemu (problem z xxx ; Pytanie odnośnie np. Floty)

Kto pisze tą gre?
Programiści ;)

Do kogo mam się zwracać z pytaniami odnośnie gry ?
Pierwsze miejsce to ShoutBox. Kolejnym miejscem jest pytanie na forum, gdzie każdy ma dostęp i każdy może udzielić odpowiedzi. Kiedy nie możesz (lub nie chcesz) możesz zadać pytanie na PM do autora tego SFAQ. Postara się Ci pomóc :)

Dlaczego mnie wylogowuje z Cosmo? Co ile tak się dzieje?
hmm… W CosmoPulse Sesja trwa max 2h po to by wymusić na użytkowniku potwierdzenie, że nie jest BOTem - automatem (pół inteligentnym programem) mającym "grać" za gracza np. budować magazyny i fabryki podczas wyjazdu do babci czy po prostu snu. BOTY uważane są przez twórców za CHEAT (i słusznie…), a do ich eliminacji służy 5-literowe słowo, które trzeba wpisać podczas logowania.

1. Planety

Ogólne; Budowle; Populacja; Wydarzenia Planetarne

Co oznaczają cyfry przy mojej planecie, np. [14745,14267,0]:[172,-400,-564]?
Są to współrzędne twojego systemu [14745,14267,0] i planety w tym systemie [172,-400,-564].

Ile mogę posiadać planet?
Możesz posiadać tyle planet ile chcesz. Limitem moze jedynie być twój czas i zdolność zarządzania :)

Jak mogę zająć nową planetę?
Do zajęcia nowej planety służy flota kolonizacyjna (taka, w której skład wchodzi statek kolonizacyjny). Wysyłasz ją pod współrzędne niezamieszkanej planety, którą chcesz zająć. Aby rozpocząć kolonizację wybierasz odpowiedni link na ekranie szczegółów floty.

Jak mozna zmienić nazwę planety?
Możesz zmienić nazwę w ustawieniach planety.
[KROK 1]
[KROK 2]


Dlaczego w Stoczni nie mogę budować statków?
Przede wszystkim sprawdź, czy masz Stocznię na poziomie pierwszym (lub wyższym). Bez stoczni nie da się nic zbudować. Po drugie, w małej stoczni można budować tylko małe statki (np. myśliwce). Jest to związane z miejscami do dokowania - pancerniki potrzebują ogromnych przestrzeni. Po trzecie, mogłeś już zapełnić całą kolejkę budowania. Ilość statków, które można zakolejkować do budowania rośnie z rozmiarem stoczni.
Sprawność stoczni także ma znaczenie, obniżając jej wydajność. Im mniejsza sprawność, tym mniej statków można jednocześnie budować.


Dlaczego w Akademii nie mogę nikogo trenować?
Podobnie jak w przypadku Stoczni, Akademia musi być na co najmniej pierwszym poziomie. Możesz trenować tylko jedną nową osobę na raz, więc jeśli już masz uruchomiony taki trening, następny nie będzie tymczasowo dostępny. Natomiast istniejącą osobę można trenować, jeśli znajduje się ona na danej planecie oraz nie ma aktualnie żadnego zajęcia. Im wyższy poziom Akademii, tym więcej istniejących osób można trenować jednocześnie.
Pamiętaj też, że Akademia nie w pełni sprawna (kondycja mniejsza niż 100%) nie może trenować kadry.


Kiedy można zawierać transakcje na Giełdzie?
Przede wszystkim Giełda musi być rozbudowana na co najmiej pierwszy poziom. Jeśli masz juz Giełdę upewnij się, że podajesz ilość surowca, którą faktycznie dysponujesz (albo za którą jesteś w stanie zapłacić). Także jeżeli podasz zbyt małą ilość surowca, transakcja może być nieopłacalna i również nie będzie można jej rozpocząć. Nowe transakcje nie mogą być zawierane, jeśli nad planetą znajdują się wrogie wojska, lub jeśli jest ona okupowana. Natomiast zatrudnienie Kupca nie jest konieczne do handlowania.

Czy jeśli na planecie widać tylko np. braki (Metal) to to oznacza że pozostałe surowce są uzyskiwane w trochę większych ilościach niż dla planety zbalansowanej?
Wyobraź to sobie jak system naczyń połączonych - jeśli jednego, dwóch surowców są braki, to innego (nawet nie wymienionego) możesz się spodziewać więcej… tylko zbalansowana planeta ma wydobycie każdego surowca mniej więcej na zbliżonym poziomie. Dodam od twórców że "suma" stosunków wszystkich resource'sow na planecie jest stała.

Kiedy przeglądam mapę Cosmo na niektórych gwiazdach nie widzę planet. Przykładowo w odl. 150 ls na północ nic nie widzę a na południu mogę oglądać 500+ ls. Czy to zamierzone?
Tak, to zamierzone - Odpowiem w ten sposób, że te układy słoneczne, które nie mają planet nie zostały jeszcze zbadane przez nikogo z Twojego otoczenia (Ty, sojusznik). Aby poznać co się tam znajduje musisz się tam udać oddziałem zwiadowczym. Planety dopiero wtedy zostają "wylosowane" i wygenerowane i będziesz je mógł obejrzeć. (pyt. thx to rospaw - nigdy bym nie wpadł na to :D)

2. Flota

Stacjonowanie; Dokowanie; Bitwy; Niszczenie Planet; Okupacja Planet; Kolonizacja; Różne; Poruszanie

Czym różni się flota z misją stacjonuj od zadokowanej?
Flota zadokowana nie jest podatna na ataki wroga i nie uczestniczy w walkach w przeciwieństwie do floty stacjonującej.

Przejmowanie Planet

Przejmować można tylko planety zasiedlone przez Regresjan.

3. Kadra

Dlaczego mój oficer ma morale 0 ?
Jeżeli jest to Twój pierwszy oficer - nie przejmuj się! morale Oficera zależy od planety na której przebywa.

Czemu na jednej planecie, kiedy szkole oficera to po wyjściu ma on morale 51, a na drugiej szkoląc identycznie wychodzi z akademi o morale 90 ?
Morale świeżo wyszkolonego oficera zależy głównie od morale panującego na planecie na której go szkolisz.

Czy oficerzy, których dostają nowi gracze mają takie same umiejętności, czy może istnieje jakaś losowość?
Istnieje pewna drobna losowość, jednak możesz przyjąć że odchylenie jest w granicach 1 punktu.

Czy ten nowy oficer ma jakąś wartość, czy mogę go spokojnie zwolnić? Zjada mi sporo surowców na towary luksusowe, a nie zamierzam go w najbliższym czasie używać (staram się rozbudować infrastrukturę na planecie).
Oficerowie bywają potrzebni. Jeżeli planeta, którą posiadasz nie jest w stanie utrzymać takiego oficera, wtedy powinieneś go zwolnić. Zalecane jest jednak pozostawienie przynajmniej jednego oficera w gotowości. Infrastrukturę mozesz rozwijać równolegle.

Ok. Mój oficer przegrał walkę, ma teraz morale -63. Czytałem ze oficer z ujemnym morale może przejść do piratów. Boję się o mojego oficera, czy on też przejdzie na strone piratów?
Hehe :) Twój przykład to nie jest jeszcze tragedia. Na pewno nie odejdzie (bo to się rzadko zdarza). Lecz kiedy zaniedbasz bardzo morale swojego oficera (spadnie poniżej 200) wtedy postaraj się je podnieść.

W takim razie jakie są graniczne wartości morale oficerów?
Na to pytanie odpowiedź znają tylko najstarsi Indnianie. Jedni uważają iż jest to przedział od -300 do +300 lecz kto wie czy Oficer nie popadnie w bardziej głęboką depresję/niewyobrażalne szczęście :) Plotki głoszą że najniższe morale miał pewien bardzo pechowy koleś. Według plotek morale miało mu spaść poniżej 500…

Na stronie mojego dowódcy pisze, że koszt jego utrzymania to 25 towarów luksusowych. Co to znaczy? Na planecie mam ustawione, żeby nie wytwarzać żadnych towarów luksusowych.
Kadrze automatycznie są przydzielane towary luksusowe (czy sie stoi czy sie leży…) z planety macierzystej.
Koszt: 25 (100%) towarów luksusowych oznacza że posiadanie tej osoby kosztuje cię :

  • 100 energii/h
  • 50 substancji organicznych/h
  • 75 metalu/h
  • 25 kryształu/h

Uwaga: limit produkcji towarów luksusowych ustalany w Centrum Administracyjnym dotyczy tylko ludności planety.

Co wpływa na dowodzenie flotą?, tzn. co muszę trenować by podnieść ten parametr?
By zwiększyć rozmiar dowodzonej floty przez dowódcę powinieneś trenować w akademii "Dowodzenie flotą". Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie poświęconej akademii.

Co tak naprawdę oznacza, że taktyka ofensywna mojego dowódcy wzrosła wyraźnie?
Przyrosty cech podawane są w sposób opisowy. Przyrost wyraźny oznacza, że powinieneś zauważyć wzrost wartości danej cechy na stronie ze szczegółami danej osoby. Przy wzroście bardzo dużym mniej więcej co drugi raz przyrost powinien być zauważalny. W pozostałych przypadkach wzrost jest odpowiednio mniejszy, aż do najmniejszego, niezauważalnego.

Czy oficerowie zdobywają doświadczenie biorąc udział w walce jako dowódcy obrony planetarnej??
Nie, w chwili obecnej dowódcom obrony planetarnej nie rośnie doświadczenie.

Jak zwolnić Oficera do akademii? Chciałbym go wyszkolić lecz nie mogę :(
Na początku musisz kliknąć na dział floty. Potem przejść do floty w której znajduje się ten oficer. (SCREEN). Ta flota musi być zadokowana aby można było zwolnić oficera. (SCREEN). Następnie na samej górze pod obrazkiem oficera jest taka rozwijana lista. Należy z niej wybrać <brak> i kliknąć obok [zmień]. Powinno się pojawić puste pole dowódcy (SCREEN) i już możesz robić z takim oficerkiem co chcesz :) (SCREEN] :)

Szkolenie

Czy podczas treningu można podnieść maksymalny rozmiar floty?
http://pomoc.cosmopulse.net/akademia

Jak się ma poziom akademii do możliwych nakładów przeznaczanych na szkolenie kadry?
Zobacz tutaj :)

Ile osób mogę równocześnie szkolić w akademii? Czy trenując już posiadanego oficera, mogę równolegle trenować nowego?
W akademi można jednocześnie trenować tyle osób, na ile pozwala poziom akademii oraz szkolić nowego oficera.

Czy mogę trenować dwóch nowych oficerów w jednej akademii, a jeżeli tak to jaki poziom musi posiadać budynek uczelni?
Nie, nie można trenować dwóch nowych oficerów naraz bez względu na poziom akademii. Jedynym rozwiązaniem jest założenie drugiej akademii na innej planecie.

Czy jest maksymalny poziom nakładów na jeden trening w akademii ? tzn czy rośnie on bez ograniczeń w tempie 1/(2 poziomy akademii) ?
Nie ma odgórnego ograniczenia :)

Profesje (Kupcy, Szpiedzy, Kolonizatorzy, Oficerowie, Piloci Cywilni)

Zamierzam wytrenować swojego pierwszego oficera w okienku nakłady na oficera znajduje się liczba 1 oraz 2* z gwiazdką trening 2* jest droższy więc moje pytanie którego trenować??
Najlepiej trenować tego z najwyższą liczbą. Jednak ta * świadczy o tym, że nie masz surowców na bieżący trening tzn. nie wytrenujesz tego oficera bo nie ma tylu surowców. Im większe nakłady tym teoretycznie lepszy oficer choć może zdarzyć się, ze trafisz na oficera za nakłady 6 którego wytrenowałbyś za nakłady 4… I odwrotnie - czasem za nakłady 4 potrafi przyjść oficer mniej więcej odpowiadający nakładom 5 a nawet 6!. Statystyki są wybieralne losowo i określę to na zasadzie loterii - Im więcej postawisz tym więcej możesz ugrać.


Do czego służy oficer?
Oficer jest po to, żeby dowodzić Twoją flotą bądź zarządzać strukturami obronnymi

Czy szkolenie oficera czymś się różni od szkolenia innych?
Nie, nie różni się niczym, nawet koszta są te same.

Skąd się biorą oficerowie?
Hmm… Ciekawe pytanie, otóż jest on wybierany pośród listy kandydatów na to stanowisko. Kandydaci biorą się z populacji planety, dlatego ważnym czynnkiem jest morale planety :) Im szcześliwsi ludzie tym więcej lepszych osób prawdopodobnie będzie gotowych do wylosowania

Powracająca Kadra

Jak długo kadra wraca na planetę ?
Zależy od Twojego poziomu badań. Jest wynalazek skracajcy powrót oficera - podpowiem że to dział Socjologia

4. Badania

Co dają badania?
Badania dają wiedzę … :>

To jasne, ale co? Na przykład taka teoria mechaniki????
Ha! Mechanika jest jedna z tak zwanych dziedzin ogólnych. daje ci możliwość odkrycia jakichś tam konkretnych technologii, które już wpłyną na twoje osiągnięcia. owe dziedziny ogólne są na początku listy wynalazków (popatrz, ze inne są zgrupowane w kategorie, np. "Budownictwo"). Na początku nie widać innych niż ogólne. "budownictwo" i inne podsekcje zobaczysz gdy Twoi naukowcy wynajdą jakiś wynalazek z tej dziedziny. A będą je wynajdywać gdy w ogólnych osiągniesz wystarczający poziom - czyli po prostu nie przejmuj się, tylko postaraj się podnieść ogólne przynajmniej na 1 poziom. Od razu mówię, że ogólne dziedziny są kosztowne - wiec nie będzie to szybki proces.

Czy poziom badań można podnosić w nieskończoność, czy może po osiągnięciu np. 10 poziomu badania uznaje się za zakończone?
W Cosmo, nie ma limitu poziomu technologii… tzn. możesz rozwijać jedną technologię w nieskończoność. Problem wynika tylko z CZASU badań (logicznie im więcej nakładów na badania, tym szybciej - im wyższy poziom wynalazku tym wolniej)

Wynalazłem manewry oskrzydlające i przeszedłem na drugi poziom, Aby je uskutecznić potrzebuję przeszkolić kadrę czy wynalazek z poziomu drugiego zostanie od razu dodany do możliwości oficerów (floty) ?
Jeżeli masz wynalazek na danym poziomie to czy wcześniej coś wybudowałeś czy później nie ma znaczenia. masz go od razu stosowanego do wszystkich zasobów z nim powiązanych.

Czy liczba działających lab ma wpływ na nowe odkrycie? To znaczy, przyspiesza ten proces czy to jest uzależnione od czegoś innego?
Liczba laboratoriów nie ma znaczenia. Nowe odkrycia pojawiają się losowo na podstawie stopnia zaawansowania w ogólnych technologiach i konkretnych wynalazkach.

Czy wynalazek "zwiększona pojemność magazynów" ma wpływ na już istniejące magazyny czy tylko na zbudowane po jego wynalezieniu ?
Zarówno na te co już są jak i na nowo powstające. My dokupujemy nową powierzchnię mag. od lokalnej ludności ;)

Czy w badaniach liczą się też procenty - np. wynalazek 2 poziom i 99% 'działa' lepiej niż 2 poziom i 1% ?
W badaniach liczą się tylko poziomy. Procenty mają na celu pokazać stopień zaawansowania badań - czyli jak wiele musimy jeszcze włożyć wysiłku w osiągnięcie następnego poziomu.

Czy efekty moich badań wpływają na sojuszników - np. jeśli dowodzę grupa flot w której skład wchodzą również floty sojuszników to czy bonusy z badań odnoszą się do całej grupy flot czy tylko do moich statków ?
Zasięg efektów badań/wynalazków jest ograniczony tylko do statków właściciela.

Jak robie badanie z grupy "planeta" to efekty tegoż są widoczne tylko na tej samej planecie czy w całym moim imperium?
Wszystkie wynalazki maja zasięg globalny czyli jeżeli podniesiesz sobie poziom wynalazku np: "Przechowywanie energii" to pojemność kolektorów energii wzrośnie w całym imperium.

Jest jakas technologia ktora zwieksza pojemnosc transporterow?
Tak, jest.

5. Giełda

Czy mogę prowadzić więcej transakcji niż 1 ?
W zasadzie tak, nie można tylko prowadzić równolegle wielu transakcji handlowych na jednej planecie.

Można handlować ze wszystkimi graczami, czy tylko z sojusznikami ?
Handel nie jest bezpośredni. Handlujemy z bliżej nieokreślonym galaktycznym konsorcjum handlowym. W zamian za surowiec otrzymywać będziemy "kredyty", za które można odkupić dowolny surowiec na dowolnej innej planecie. Nie obejdzie się bez prowizji, na której wysokość będzie miał wpływ ów Kupiec. brak kupca nie uniemożliwia handlu.

Jak zmniejszyć prowizję na Giełdzie?
Należy umieścić oficera-kupca w budynku, oraz poprzez szkolenie psychiczne danego oficera-kupca.

6. Dyplomacja

Czy istnieją relacje pośrednie w dyplomacji? Np pomiędzy graczem który ma pakt militarny z sojuszem, z którym drugi gracz ma pakt o nieagresji?

Nie ma czegoś takiego jak relacje przechodnie (pośrednie) w dyplomacji. Najlepiej będzie to wyjaśnić na przykładzie: mamy sojusz A, który ma pakt militarny z sojuszem B. Sojusz B natomiast ma pakt o nieagresji z C. Ponieważ relacje dyplomatyczne nie są przechodnie nie oznacza to że sojusz A ma pakt o nieagresji z C.

Sojusz A ma pakt militarny z B, sojusz B ma pakt o nieagresji z C. Co się stanie jeżeli będzie bitwa pomiędzy A i C, a do bitwy będzie próbował dołączyć się ktoś z sojuszu B?

B nie może dołączyć się do bitwy po stronie sojuszu A bo z sojuszem C wiąże go pakt o nieagresji. Podobnie nie może dołączyć się do bitwy po stronie z sojuszu C bo z sojuszem A ma pakt militarny. Zatem powstaje sytuacja patowa i sojusz B nie dołączy się do żadnej ze stron.

Sojusze

Co to jest 'sojusz'?
Sojuszem w CosmoPulse nazywamy takie zrzeszenie osób o podobnych celach gry, zainteresowaniach, w tym samym wieku lub wyznającą tą samą ideologię. Sojusz może być jednoosobowy jednak nie jest to wskazane z wyjątkiem sytuacji w której chcemy podpisywać z innymi pakty o nieagresji.

Jakie korzyści płyną z członkostwa w sojuszu?
Korzyści może być multum w zależności od celu i założeń sojuszu. Na pewno 1-szym plusem jest możliwość rozmowy na oddzielnym shoucie niż ogólny ShoutBox gry. Kolejnym plusem jest to, że automatycznie zostaje zablokowana możliwość zaatakowania flot sojusznika. Kolejnym plusem jest możliwość wspólnych lotów tzw. ACS. Zapewne istnieje jeszcze wiele innych korzyści płynących z przynależności do sojuszu. (pomoc w obronie planet, wspólne wypady na piratów…)

Czy jak jestem w sojuszu to mogę przesyłać surowce dla drugiego gracza?
]Niestety nie. To jedno z bardzo nielicznych sztucznych ograniczeń w Cosmo. Ma zapobiegać kontom "Farmom"

System ACS (Ally Control System)

Czy jak jestem właścicielem Floty i "wypożyczam" ją dla sojusznika to czy mogę ją odłączyć w każdej chwili od grupy flot ?
Tylko właściciel Grupy flot może wpisywać i wypisywać floty z grupy.

Czy moje jednostki mogą być naprawiane w stoczniach sojusznika? Czy muszę je wycofywać do własnych doków?
No póki co Nie można, musisz cofać floty na swoje planety i tam je naprawiać. Aczkolwiek obecnie pracujemy nad wprowadzeniem do senatu naprawy flot u sojusznika. :)

A tak właściwie na czym polega ten ACS?
Dobre pytanie! Otóż system ACS został stworzony po to aby umożliwić łączenie flot sprzymierzonych flot w jedną grupę flot. Podstawą tego jest umożliwienie oporu wobec silniejszego gracza i szansa pokonania go pomimo większej floty i bardziej rozwiniętych badań. Zatem Imperium X oraz Y mogą połączyć swoje siły (każda ma po 800 floty) przeciw imperium J (które ma 1400 floty) i mieć szanse pokonania go! Cudowne prawda? Tylko jak już zamierzasz na kogoś lecieć to pamiętaj że to działa w dwie strony ;)

Czy mogę utworzyć grupe flot z siłami z którymi mam pakt militarny?
Nie, niestety nie można. Można tworzyć grupy składające się jedynie z flot graczy znajdujących się w naszym sojuszu.

7. Piraci

Mam pytanie dotyczące piratów jakimi oni statkami lecą i w około jakich ilościach? I czy cos po nich zostaje jeśli je zniszczę?
Uhh… Od początku: Latają różnymi statkami. Na początku zapewne odwiedzą mniejszą flotką około 50 myśliwców 30 korwet i jakiś 10 Niszczycieli. Do tego potrafi dołączyć krążownik, ale to są czysto przykładowe dane. Piratów nie da się zbytnio określić czym latają. Polecam śledzenie wątku Na forum Cosmopulse.

Kiedy mogę się spodziewać pierwszego ataku piratów?
Prosimy czytać podpowiedzi. Po 1 miesiącu od rozpoczęcia gry.

Czy jest jakiś sposób na zmuszenie piratów do porzucenia planety ?
Zajrzyj Tutaj :)

Piraci formują grupy flot wedlug planet?
Tak, kazda grupa flot piratow mozna powiedziec ze pochodzi z jednej planety.

8. Rozne

Czy jeśli przerwę jakieś zadanie, dostanę z powrotem surowce?
Surowce pobierane są w chwili, gdy zadanie zostaje rozpoczęte (zaczyna się odliczanie postępu). Raz pobrane surowce nie są już zwracane. Natomiast jeśli zadanie jest zakolejkowane, ale jeszcze nie rozpoczęte, surowce nie są jeszcze pobrane. Takie zadanie można więc spokojnie przerwać.

Dlaczego mnie wylogowuje z Cosmo? Co ile tak się dzieje?
hmm… W CosmoPulse sesja trwa 2h. A dlaczego? Aby odrzucić tzw. "Boty" - Komputery zalogowane w Cosmo, a nie wykazyujące aktywności

Widzę że można sobie trzymać zakładki (bookmarki) pozycji. Ile ich może być maksymalnie?
Limit wynosi obecnie 50.

Po jakim czasie od ostatniego logowania konta nieaktywnych graczy są kasowane? Co się dzieje z ich planetami?
60 dni. Planety czasami sa przejmowane przez piratow. Przewaznie sa resetowane (ponowne losowanie surowcow) i czekaja na kolonizacje.

Czy mogę skasować jakoś konto?
Obecnie nie można usuwać ręcznie kont graczy. Rozwiązaniem jest pozostawienie konta bez logowania na 60 dni i samo zniknie :)

Podziękowania

Mali - za cierpliwość, podsunięcie i zmotywowanie do pracy nad SFAQ, zawsze chętnie udzielane odpowiedzi.
Yezoo - za konstruktywną krytykę ;), rozwiewanie wątpliwości i pomoc przy opracowywaniu odpowiedzi.
serowski - za super rozmowy i głowę otwartą na pomysły, poprawki i ulepszenia.
thm - za wychwytywanie błędów i ich naprawianie ;)
Dr_Falkon_PL - za cenną pomoc i jej opracowanie :)
Roball - Dzięki za pomoc przy forum :)
Alcarcalimo - za wiarę w moje możliwości :P
olympos - za dzielenie się swoją wiedzą na shoutboxie :)
spykey - za odpowiedzi na pytania :)
BurzaOn - za dość ciekawie zadane pytania :)
ironman - za nieustanne pytania :D
axel73 - za pomysły, sugestie odnośnie poradnika :)
Reiz (Szaman) - za wychwytywanie nie zamkniętych tagów ;)
Dudwik - za pytania :)
Mavik - za pomoc przy opracowywaniu pytan ;)
zbadek - za pytania ;)
Wojtek - za pakietową i kompleksową wykrywalność błędów :D
Estel - za wyduszanie od Twórców i Modów informacji i jej aktualizacji

Tę stronę odwiedzono już

hit counter
razy :)

moc.liamg|1retsamrew#einm od zsipaN
print

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.