Flota

W CosmoPulse floty są jedną z najważniejszych rzeczy. Na flotę składają się statki, które produkuje się w Stoczni. Po wyprodukowaniu pierwszego statku flota utworzy się automatycznie i właśnie wyprodukowany statek zostanie do niej przypisany. Taka flota ma stan zadokowana i jeszcze nie można jej wydawać rozkazów. By to zrobić należy przypisać do niej dowódcę. Dowódców można wytrenować w budynku Akademia.

Każda flota posiada swój rozmiar, jest on sumą rozmiarów wszystkich statków będących we flocie. Dla przykładu myśliwiec ma rozmiar 1, niszczyciel ma rozmiar 8, tak więc flota złożona z tych dwóch statków będzie miała rozmiar 9. Do floty możesz przypisać tylko dowódcę, który jest w stanie dowodzić flotą o takim rozmiarze, tzn. ma na odpowiednim poziomie doświadczenie wojskowe.

Statki we flocie mogą ulegać zniszczeniu. Im bardziej są zniszczone tym niższy mają współczynnik kondycja. Współczynnik ten wpływa dość istotnie na szansę oddania celnego strzału podczas bitwy. Im bardziej statek jest zniszczony tym trudniej jest mu poprawnie operować na polu walki.
Statki ulegają zniszczeniu w trzech przypadkach, poprzez:

1. naturalne zużycie - z biegiem czasu jak każda rzecz tak i każdy statek podlega samoistnie zniszczeniu
2. skok w hiper przestrzeń - każda taka operacja jest dość bolesna dla statku, powoduje ona nadwyrężenie struktur wewnętrznych kadłuba, a co za tym idzie ogólne obniżenie kondycji
3. walkę - tu sprawa jasna, statek ulega zniszczeniu pod wpływem otrzymanych strzałów, zajrzyj na stronę poświęconą walkom po więcej informacji

Statki można naprawiać lub złomować na własnych planetach, warunkiem jest posiadanie stoczni zdolnej do wyremontowania floty o odpowiednim rozmiarze. Podczas złomowania "odzyskiwane" jest 50% metalu, kryształu oraz ludzi (załoga).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.