Grupy Flot

Kiedy pod naszymi rozkazami znajdzie się więcej, niż jedna flota może zajść potrzeba zsynchronizowania działań. I to nie tylko pomiędzy własnymi flotami, ale i również w przypadku kiedy chcemy np. wspólnie z sojusznikiem lub sojusznikami wykonać skoordynowany atak, bądź strategiczne przesunięcie flot w inne miejsce. Wtedy bardzo pomocna może okazać się Grupa Flot. Taka grupa pozwala na wydanie jednocześnie rozkazu wszystkim flotom, które wchodzą w jej skład.

Tworzenie Grupy Flot

Grupę flot można utworzyć klikając żądane koordynaty np. [14210,14780,0]:[-874,12,450] przechodzimy wtedy do ekranu wyboru akcji dla tej pozycji. Jedną z możliwych opcji jest wtedy utworzenie grupy.

fleetgroup_create_01.gif

Możesz też utworzyć grupę flot wybierając w menu opcję "Grupy Flot", a następnie link: "Załóż nową grupę flot" (1). Jednak w tym drugim wypadku będziesz musiał podać koordynaty grupy ręcznie.

fleetgroup_overview_01.gif

Przyłączanie do grupy flot

Po utworzeniu Grupy Flot jeżeli tylko na pozycji grupy stacjonują twoje lub twojego sojusznika floty możesz je przyłączyć do grupy. Wtedy po przejściu na ekran z przeglądem grup flot (opcji z menu "Grupy Flot") pod grupą pojawi się link: "przyłącz floty do grupy".

przylacz_do_grupy1.png

Podobny link zobaczymy po wejściu w szczegóły grupy flot.

przylacz_do_grupy2.png

Po naciśnięciu na ten link zostaniemy przekierowani na stronę gdzie zobaczymy listę flot, które możemy przyłączyć. Zaznaczając checkbox z lewej strony wybieramy, które floty chcemy przyłączyć (tutaj pomocna może się okazać akcja "odwróć zaznaczenie") i następnie wystarczy już tylko wybrać opcję "przyłącz zaznaczone"

przylacz_do_grupy3.png

*UWAGA:* dla przypomnienia do grupy można dołączyć tylko nasze własne floty lub naszych sojuszników, floty te nie mogą wykonywać żadnej akcji (muszą stacjonować) i nie mogą być przyłączone do żadnej grupy.

Po przyłączeniu flot do grupy, ich właściciel traci nad nimi kontrolę, a rozkazy może im wydawać od tego momentu tylko osoba, która jest założycielem takiej grupy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.