Intro Flota

W CosmoPulse floty są jedną z najważniejszych rzeczy. Bez tego elementu gry, świat traci swój urok. Na flotę składają się statki zarówno wojskowe jak i cywilne. Istnieje wiele rodzajów przeznaczenia flot: od zwiadu poprzez walki i bombardowania do okupacji. Ważnym aspektem jest również zużycie flot z biegiem czasu - koniec ze stojącą w nieskończoność armadą okrętów - musisz dbać o jej stan poprzez naprawę w stoczniach.
Każda flota posiada swój rozmiar, jest on sumą rozmiarów wszystkich statków będących we flocie. Dla przykładu myśliwiec ma rozmiar 1, niszczyciel ma rozmiar 8, tak więc flota złożona z tych dwóch statków będzie miała rozmiar 9. Bez dowódcy Twoja Flota jest tyle warta co złom zebrany przez przeciwnika - jednym słowem bezwartościowa. Żeby móc dokonywać jakichkolwiek operacje musisz przydzielić do floty odpowiedniego dowódcę, który będzie w stanie pokierować daną flotą.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.