Kupcy

Jeśli chcesz, żeby Giełda na planecie działała bardziej efektywnie, możesz w niej zatrudnić Kupca. Możesz wybrać dowolną osobę spośród Kadry. Giełda zarządzana przez taką osobę będzie oferowała szybsze i tańsze transakcje. Dobry kupiec pomoże również czasem załatwić zakończenie transakcji przed czasem oraz zmniejszy szanse, że zostanie ona opóźniona. Jednak Kupiec nie jest niezbędny do funkcjonowania Giełdy, ze wszystkimi jej aspektami.

Skuteczny Kupiec musi sie charakteryzować niezłymi cechami charakteru (albo: psychicznymi). Każda spośród tych cech w inny sposób poprawia funkcjonowanie Giełdy. Na pewno w profesji Kupca nieprzydatne są cechy wojskowe.

Kupiec uczy się na błędach. Jeśli przydarzy mu się nie zrealizować transakcji na czas, wyciągnie wnioski z niepowodzenia i jego umiejętności wzrosną. Nauczy się tym więcej, im większa była transakcja. Ale z drugiej strony im wyższe umiejętności Kupca, tym mniejsza szansa opóźnienia transakcji.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.