Senat Galaktyczny (opis historyczny)

UWAGA: Senat Galaktyczny został zamknięty z dniem 01.12.2012.

Senat Galaktyczny jest to dość unikatowe miejsce w CosmoPulse. Tutaj gracze, którzy osiągneli pewien przedział punktowy mogą decydować o kierunku rozwoju gry.

Budowa Senatu

Senat podzielony jest na dwie główne sekcje:

  1. Sekcja "W Trakcie Realizacji"
  2. Sekcja "Głosowanie"

W pierwszej sekcji mamy możliwość ujrzenia tych projektów, które zostały przez społeczność CosmoPulse wybrane jako piorytetowe i podjęte przez Twórcę. Nie jest podany przewidywany czas realizacji, gdyż na to wpływa zbyt wiele czynników, począwszy od skomplikowania pomysłu, poprzez możliwości programistyczne do aspektów mechaniczno-technicznych gry. Te pomysły jednak są na pewno zaakceptowane przez Team i zostaną w przyszłości wprowadzone.


Drugą sekcję cechuje pewna interaktywność. Mamy tu możliwość zpoznania się i oddania głosów na naszym zdaniem najpotrzebniejsze aspekty gry.

Przy każdym Pomyśle/projekcie dostępna jest krótka notka informująca ogólnie o pomyśle z ewentualnym odnośnikiem do szczegółowej dyskusji.

Głosowanie w Senacie

Do dyspozycji mamy 10 głosów, które możemy rozdysponować wedle naszego uznania.

Dla przykładu mamy w senacie 10 projektów. Możemy skupić się na jednym, dla nas najważniejszym i dać mu 10 punktów, możemy podzielić głosy na dwa projekty dając każdemu po 5 głosów, bądź zagłosować na każdy oddając 1 głos na 1 projekt (choć ta ostatnia możliwość wydaje się najmniej racjonalna, aczkolwiek wybór pozostaje w Waszych rękach).

Dodawanie nowych zadań

Wszyscy gracze mogą na forum gry przedstawiać swoje własne propozycje do senatu. Jeżeli tylko pomysł będzie ciekawy, możliwy do zrealizowania oraz znajdzie aprobatę wśród graczy ma szansę zostać przeniesionym do senatu i poddany głosowaniu.

Pobieranie zadań do realizacji

Do realizacji twórcy gry pobierają zadania z największą ilością punktów. Należy tu jednak zaznaczyć, że nie zawsze do realizacji zostanie pobrane zadanie, które jest na pierwszym miejscu w senacie. Natomiast jest gwarancja, iż z pewnością będzie to jedno z czołowych zadań z listy. Dzieje się tak dlatego, iż za rożne fragmenty gry różni twórcy są odpowiedzialni. Zatem osoba pobierająca zadanie pobiera po prostu takie, które jest najwyżej w senacie i takie które jest w stanie wykonać

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.