Shoutbox
shoutbox_overview_01.gif

Cyferka w górnym prawym rogu oznacza liczbę odświeżeń, jakie jeszcze pozostały. By ją odnowić kliknij [Odśwież]. Aby przerwać odświeżanie shoutboxa, kliknij [Przerwij].

Informacje są pokazywane w sposób: (godzina:minuta:sekunda) : (Nick) : (Treść wiadomości).

Aby wpisać wiadomość, najedź kursorem w pole pod widokiem rozmowy i wystukaj na klawiaturze swoją wiadomość. By ją wysłać wciśnij [Enter] lub przycisk [Wyślij].

Uwagi

Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie. (Antoni Słonimski)

Oto zbiór reguł, których przestrzeganie ułatwi Ci pracę i zabawę w sieci, a także spowoduje, że nie będziesz uciążliwy dla innych. Przeczytaj je uważnie i rozumnie stosuj się do rad w nich zawartych.

Wolność słowa zawiera w sobie prawo do niesłuchania, jeśli nie ma się na to ochoty (Robert A. Heinlein).

Masz prawo do posiadania i wyrażania swoich poglądów. Inni mają dokładnie takie samo prawo — szanuj to.

Sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie — Twoim dobrym wychowaniu lub chamstwie.

Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.

CPShoutbox nie powstał po to, abyś odreagowywał swoje frustracje. Powstał, by ludziom było łatwiej się porozumiewać.

CPShoutbox jest usługą udostępnianą za darmo przez TFUrców. Doceń to, że dostajesz w prezencie możliwość porozumiewania się w ten sposób z innymi graczami i nie zakłócaj tej przyjemności innym użytkownikom.

Na sieci przyjęło się, że każdy jest na "ty", bez względu na wiek i płeć. Nie oznacza to jednak przyzwolenia na brak szacunku wobec rozmówcy.

Floodowanie, czyli zasypywanie kanału bądź pojedynczej osoby masą informacji (np. powtarzaniem tego samego zdania, wklejaniem logów bez uprzedniej zgody odbiorcy itp.), jest naganne.

Na kanale oprócz Ciebie może siedzieć Twój nauczyciel lub pracodawca, a Ty możesz się o tym dowiedzieć dopiero w szkole albo w pracy. Zachowuj się tak, żebyś niczego nie musiał się potem wstydzić.

Uwagi Szczegółowe

PISANIE WIELKIMI LITERAMI jest uznawane za krzyk.

Pisanie w h4x0rz3 i lekceważenie ortografii przyniesie Ci uznanie matołów.

Aby przekazywać swoje emocje, możesz używać emotikonów zwanych smileyami.

Netykieta CPshoutboxa powstała na bazie netykiety pobranej z www.irc.pl

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.