Sojusz

Na dłuższą metę samodzielne zdobywanie wszechświata musi zakończyć się porażką. Dlatego warto pomyśleć o założeniu własnego lub przyłączeniu się do któregoś z istniejących sojuszy.
Sojusz to nic innego jak grupa graczy realizująca wspólne cele, mająca wspólnych wrogów i wspólnych przyjaciół. Gracze zjednoczeni w sojuszu nie mogą nawzajem się atakować. Mogą natomiast formować wspólne grupy flot oraz razem atakować te same cele, bądź wspierać się nawzajem w przypadku agresji innego gracza lub sojuszu.

Zakładanie sojuszu

Sojusz może założyć każdy, by to uczynić wystarczy wybrać link "Sojusz" z menu, a następnie "Załóż nowy sojusz". Po wybraniu tej akcji przejdziemy do ekranu zakładania sojuszu. Można tam wybrać nazwę oraz dodać opis charakteryzujący nasz sojusz.
UWAGA: nazwę sojuszu możemy wybrać tylko raz! Po nadaniu nazwy nie można jej potem zmienić, więc lepiej jest dobrze się zastanowić zanim się utworzy sojusz.
Po założeniu sojuszu możemy w każdej chwili załadować obrazek, który uzupełni opis.
Wszystkie cechy sojuszu (jak. np. rekrutowanie nowych członków, zmiana opisu, dodawanie obrazka itp.) może edytować tylko i wyłącznie założyciel sojuszu!

Przystępowanie do sojuszu

Po wybraniu opcji "Sojusz" z menu, na dole ekranu zobaczymy listę sojuszy w CosmoPulse. Jeżeli chcemy do któregoś się przyłączyć należy nacisnąć link z interesującym nas sojuszem, a następnie kliknąć link "wyślij prośbę o przyjęcie do sojuszu". Po wybraniu tej akcji zobaczymy ekran gdzie możemy wpisać treść naszej prośby.
UWAGA: Należy pamiętać, że sojusz może rekrutować tylko tych graczy, którzy wcześniej wysłali prośbę o przyjęcie!
Prośby o przyjęcie możesz wysłać do dowolnej liczby sojuszy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.