Utrzymanie Floty

Statki we flocie mogą ulegać zniszczeniu. Im bardziej są zniszczone tym niższy mają współczynnik kondycja. Współczynnik ten wpływa dość istotnie na szansę oddania celnego strzału podczas bitwy. Im bardziej statek jest zniszczony tym trudniej jest mu poprawnie operować na polu walki.

Statki ulegają zniszczeniu w trzech przypadkach, poprzez:

1. naturalne zużycie - z biegiem czasu jak każda rzecz tak i każdy statek podlega samoistnie zniszczeniu
2. skok w hiper przestrzeń - każda taka operacja jest dość bolesna dla statku, powoduje ona nadwyrężenie struktur wewnętrznych kadłuba, a co za tym idzie ogólne obniżenie kondycji
3. walkę - tu sprawa jasna, statek ulega zniszczeniu pod wpływem otrzymanych strzałów, zajrzyj na stronę poświęconą walkom po więcej informacji

Naprawa Floty

Statki można naprawiać lub złomować na własnych planetach, warunkiem jest posiadanie stoczni zdolnej do wyremontowania floty o odpowiednim rozmiarze. Podczas złomowania "odzyskiwane" jest 50% metalu, kryształu oraz ludzi (załoga).
Naprawa floty może odbywać się w dwóch wariantach:

  • Kompleksowym

Kompleksowy tryb oznacza naprawę wszystkich flot zaznaczonych na liście flot. System nie podaje wtedy kwot za naprawę, a w sytuacji gdy nie może naprawić floty - omija ją pozostawiając w takim samym stanie.

  • Szczegółowym

Szczegółowy tryb oznacza wejście na daną flotę i najechanie na przycisk "Napraw". Ukażą się wtedy również w tooltipie koszty bieżącej naprawy. Dodam od siebie, iż koszt naprawy z 0% do 100% kondycji wynosi 50% kosztów budowy nowego okrętu.


Naprawa Flot Sojusznika

Kiedy sojusznik posiada flotę nad orbitą planety, wtedy udostępniona zostaje opcja naprawy flot. Wtedy właściciel stoczni za własne surowce może dokonać naprawy floty stojącej nad orbitą. Oczywiście rozmiar w stoczni musi odpowiadać rozmiarowi dowódcy tak jak w przypadku własnych okrętów.

Naprawa w Stoczni Publicznej

Podobnie jak w przypadku sojuszników, istnieje możliwość naprawy zupełnie obcej floty, pod warunkiem stworzenia tzw. Stoczni Publicznej. Zasady naprawy są takie same jak w przypadku naprawy flot sojusznika.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.