Wydarzenia Losowe

Jako, że świat CosmoPulse nie jest martwym światem, życie jakie się toczy w galaktyce ma wpływ na stan naszego Imperium w mniejszym lub większym stopniu. W zasadzie to przypadek decyduje o tym czy będziemy zadowoleni czy wściekli z jakiegoś wydarzenia.

Wydarzenia losowe możemy podzielić na kilka kategorii:

  • Wydarzenia Planetarne
  • Wydarzenia Kadrowe
  • Wydarzenia Flot i Elementów Ruchomych
  • Wydarzenia Inne
Wydarzenia Planetarne

Jest to główna i zarazem największa dziedzina zdarzeń jakie mogą nam się przytrafić. Związana jest ona z konkretną planetą, na której wystąpiło zdarzenie.

Przykładem zdarzenia planetarnego mogą być (zaczynając od pozytywnych, na mniej pozytywnych kończąc) różne festyny, imprezy, zloty naukowe, również ubity świetny interes, zepsucie się instalacji wodociągowej, plotka o przylocie słynnej gwiazdy czy wybuch butli dikrymetylu octanu znajdującej się w źle zabezpieczonym pomieszczeniu akademii. Może wybuchnąć epidemia wściekłych hamburgerów powodująca starty w żywności i ludziach… To Awaria magazynu spowoduje utratę kilku(nastu) jednostek surowca. To jakiś ambitny projektant zoptymalizuje pracę budynku tak, że niezauważalnym kosztem podniesie jego poziom, czasem nadgorliwy księgowy przeliczy zawartość magazynów… Można tak wymieniać i wymieniać, za każdym razem może nas spotkać coś miłego bądź przykrego.

Wydarzenia Kadrowe

Związane są głównie z kadrą, dotyczą wzrostu jednej z umiejętności nudzących się dowódców, zgłoszenia się na ochotnika młodego oficera, bądź dezercji nisko umotywowanego człowieka kadr oficerskich.

Wydarzenia Flot i Elementów Ruchomych

Jak zapewne wiesz, po przestrzeni kosmicznej lata wiele obiektów zbudowanych bądź nie przez imperia zamieszkujące galaktykę. To flota piratów strąci jakieś okręty, które rozbiją się o powierzchnie planety, to asteroida wpadnie w pole grawitacyjne układu planetarnego, to przelatująca flota Konsorcjum Handlowego w zamian za naprawę zapłaci kredyty…

Wydarzenia Inne

Różne dziwne wydarzenia, które nie dają się zakwalifikować do powyższych. Mogą to być zarówno wrodzy szpiedzy, plotka, przegrana wielka bitwa, ogromny "skok" na bank galaktyczny…

Wszelkie wydarzenia są zupełnie losowe i ich pojawienie nie ma wpływu na inne, podobne wydarzenia. Stopień wielkości (bądź intensywności) bierze pod uwagę populację, morale, poziomy budynków oraz (złośliwe, wredne i druzgocące) produkcję surowca.
Dlatego też staraj się w miarę na bieżąco śledzić co się dzieje w Twoim Imperium!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.