Wysylanie Szpiega

Przedstawię to na zasadzie zrzutów ekranowych wyjaśniając krok po kroku tę dziedzinę Cosmo.

szpiedzy1fj5.png

Najpierw wybieramy naszą ofiarę za pomocą mapy, wybieramy układ (1.), po czym po chwili planetę która nas interesuje (2.)

szpiedzy2mp1.png

Widzimy planete denata, któremu chcemy napsuć krew ;) po prawo widzimy taką malą ikonke jaką jest wysyłanie szpiega ;)

spy_send_01.gif

wysyłanie szpiega… przy (1.) widzimy do kogo wysyłamy szpiega (czy oby sie nie pomyliliśmy), Dalszą czynnością jest wybranie osoby odpowiedniej dla tej planety (2.). Zauważ jak zmieniają się czynniki (3.,4.,5.) w zależności jakiego oficera wybieramy. Najlepiej aby dany oficer miał jak najwyższe cechy (3.), był b. blisko (5.) wtedy koszt wysłania i późniejszych operacji (4.) będzie mniejszy :). Kiedy dokonamy wyboru klikamy Zainstaluj (6.)

spy_send_02.gif

Widzimy jak szpieg się instaluje (2.), stan określa co w danej chwili typ robi (1.). Pozostały czas do końca wykonywania czynności mamy ukazany na progressBarze (3.) gdzie po najechaniu myszką uzyskujemy dokładny czas zakończenia operacji.

[spy_send_03.gif

Po zakończeniu operacji instalacji (prawie jak produktu MircoSoft - ten sam czas instalacji) mamy uśpionego (czytaj: zakamuflowanego) szpiega na terenie wrogiej planety. Klikając na stan (1.) otworzy nam się okienko czynności…

szpiedzy6jd4.png

I mamy do wyboru :

1. Akcję jakiej ma się podjąć szpieg - chyba wszystko zrozumiałe, jakby nie to pisać na maila i priv :P
2. Jakie będą nakłady na daną akcję. Istnieje fajna zależność - Im większe nakłady w akcje sabotażową tym dłużej ona trwa :)
3. To raczej standardowa opcja mająca na celu zebranie informacji o wszystkich planetach Imperium
4. To służy zmniejszeniu działań szpiegów i większa szansa na ujawnienie szpiega.

Jeszcze ten rysuneczek:
szpiedzy7dw7.png

szpiedzy8bu7.png

Widzimy jak szpieg zbiera informacje. ProgressBar pokazuje ile już udało mu się wykonać :) Najeżdzamy mychą i mamy dokładne czasy :)

To wszystko! Pozostaje nam tylko czekać na raport od szpiega.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.